Tour de Gas s medzinárodnou účasťou

Bratislava 13. septembra 2019 - XII. ročník jedinečného cyklistického podujatia plynárenských spoločností, Tour de Gas, viedol popri trase budúceho plynovodu medzi Poľskom a Slovenskom. Spoločnosť NAFTA sa predstavila na podujatí nielen ako jeden zo sponzorov, ale spoločnosť aktívne reprezentovali aj šikovní zamestnanci.

Príjazdom 60-členného cyklistického balíka sa v utorok 10. septembra úspešne skončil XII. ročník plynárenskej cyklotúry Tour de Gas 2019. Cyklisti z Poľska, Slovenska a Maďarska absolvovali na dvoch kolesách takmer 500 kilometrov rozdelených do piatich etáp, ktoré kopírovali trasu budúceho prvého plynovodu spájajúceho Poľsko a Slovensko.

Peletón odštartoval v piatok 6. septembra z poľského múzea naftového a plynárenského priemyslu v obci Bóbrka ako súčasť programu slávnostného začatia výstavby poľského úseku plynovodu. Športovcov odštartoval predseda predstavenstva spoločnosti GAZ-SYSTEM Tomasz Stępień a generálny riaditeľa Eustreamu Rastislav Ňukovič.

Tohtoročná plynárenská tour bola výnimočná tým, že po prvý raz bola zorganizovaná v spoluprácu so zahraničným partnerom, spoločnosťou GAZ-SYSTEM. Okrem poľských športovcov boli v pelotóne aj zástupcovia maďarských plynárov.

„Sme radi, že sa nám podarilo výbornú spoluprácu na pracovnej úrovni obohatiť aj o takýto priateľský športový rozmer,“ povedal športový riaditeľ pretekov a zároveň projektový manažér poľsko-slovenského plynovodu Lukáš Karch 

Prekvapením tohtoročnej Tour de Gas bola účasť profesionálneho slovenského cyklistu, majstra Európy z roku 2015 a člena tímu Bora-Hansgrohe Erika Bašku, ktorý sa pripojil k pelotónu počas štvrtej etapy vedúcej prevažne cez údolie rieky Laborec, teda hlavný koridor slovenského úseku plynovodu.