Default foto news.jpg

NAFTA sa opäť zúčastnila veľtrhu E-world energy & water

14.02.2018
Spoločnosť NAFTA sa aj v roku 2018 predstavila na veľtrhu E-world energy & water, ktorý sa uskutočnil v dňoch 6. – 8. februára v nemeckom Essene. Tohtoročný veľtrh bol 18. ročníkom podujatia, kde NAFTA prezentovala svoje portfólio už šiesty rok po sebe.
Odborný veľtrh privítal historicky rekordných 750 vystavovateľov. Svoje nápady a skúsenosti si vymieňalo viac ako 25 000 návštevníkov zo 73 krajín sveta.

Veľtrh E-world energy & water opäť potvrdil svoje postavenie najvýznamnejšieho európskeho veľtrhu v energetickom priemysle. Na medzinárodnom podujatí sa NAFTA predstavila s tradičným konceptom stánku a na overenom mieste, v Hale 2. Vystavovateľov a účastníkov zaujalo moderné prevedenie stánku, ktoré pripomínalo tohtoročné 105. výročie prieskumu a ťažby uhľovodíkov na Slovensku a 45. výročie podzemného skladovania zemného plynu na našom území. Naši zástupcovia sa v príjemnom a neformálnom prostredí veľtrhu stretli s existujúcimi aj potenciálnymi zákazníkmi. Rovnako sme prezentovali informácie ďalším záujemcom, ktorí prejavili záujem o našu činnosť. Zaujímali sa hlavne o ponuku inovatívnych produktov, či našu participáciu na rôznych projektoch. Aj 18. ročník veľtrhu E-world energy & water bol profesionálnym podujatím s veľkým potenciálom na nové obchodné príležitosti a stretnutia s odborníkmi v energetickom priemysle.

NAFTA je moderná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti skladovania a budovania podzemných zásobníkov zemného plynu na Slovensku a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Kombinácia priaznivých geologických podmienok a výhodnej polohy podzemných zásobníkov spoločnosti NAFTA v blízkosti tranzitného systému zásobujúceho susediace krajiny Slovenska, vytvára ideálne predpoklady pre vznik jedného z kľúčových uzlov európskej plynárenskej siete.

Veľtrh E-world energy & water je najvýznamnejší veľtrh pre energetický priemysel v Európe s každoročným nárastom medzinárodného záujmu o toto odborné podujatie. Organizátorom podujatia je Messe Essen GmbH a con|energy ag za účelom podporiť a preskúmať nové možnosti v energetickom priemysle. Trojdňový veľtrh zahŕňa odborné diskusie, výmenu know how a získanie nových podnetov o najnovších trendoch v oblasti.


Viac
24.06.2021

Napriek zložitému pandemickému roku NAFTA pokračovala v medzinárodnej expanzii

Medzinárodná energetická spoločnosť NAFTA a.s. dosiahla v roku 2020 zisk po zdanení vo výške 78,5 mil. eur. Uplynulý rok významne ovplyvnila pandémia, ktorá sa podpísala pod bezprecedentný pokles dopytu po rope aj zemnom plyne. Dôležitým míľnikom uplynulého roka bolo ďalšie rozšírenie aktivít spoločnosti NAFTA do Veľkej Británie a upevnenie jej pozície na Ukrajine.
17.05.2021

Vitajte na novej webovej stránke spoločnosti NAFTA

Dnes sme spustili našu novú webstránku, ktorá ukazuje, že inovácie sú nám blízke nielen v našom core business, ale aj v komunikácii. Stavili sme na modernú grafiku a prehľadný dizajn, ale najmä, na zaujímavý obsah.
Archív noviniek

O nás

profil spoločnosti NAFTA

NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Viac

NAFTA poskytuje rozvoj a technicko – servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh.

História spoločnosti