OTKD 2021

Naftári bežali od Tatier k Dunaju

17.08.2021
Tím spoločnosti NAFTA - NAFTArahumara RUNNERS bol už po siedmykrát súčasťou najväčšieho štafetového behu na Slovensku s názvom od Tatier k Dunaju. Naftársky tím prišiel podporiť priamo na trať aj generálny riaditeľ, Martin Bartošovič, ktorý vyjadril vďaku za aktívne reprezentovanie spoločnosti.

Bežecký tím štartoval v sobotu ráno o 10:00 z Jasnej v Nízkych Tatrách. Cieľom bolo bratislavské Tyršovo nábrežie. Zo začiatku bežcov sprevádzali vysoké teploty, ktoré robili beh ešte náročnejším. Adrenalínové nočné úseky s príjemným chládkom zas motivovali bežcov k ešte lepšiemu výkonu. Tradične nasledovali dlhé rovinky v kukuričných poliach, ktoré aj v tomto roku boli s riadnou dávkou slnečných lúčov. Úspešný cieľ tím NAFTArahumara RUNNERS zdolal po 345 km a za 31 hodín a 41 minút.

„Úžasný tímový duch, ktorý je každým ročníkom silnejší, vzájomná podpora, povzbudzovanie bežcov a hlavne dobrá nálada, nám pomohli zdolať týchto úctyhodných 345 km. Ďakujem bežcom za vynikajúce výkony a zodpovedný prístup k svojim porciám úsekov, ktoré zdolali na prvý pohľad s neobyčajnou ľahkosťou aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že to bolo náročné. Osobitne ďakujem za skvelé výkony našim dievčatám, fantasticky zapadli do nášho pôvodne čisto chlapského tímu a dodali mu ešte lepšej nálady. Ďakujeme vedeniu za dlhoročnú podporu našej účasti na tomto štafetovom behu. Tešíme sa, že udržíme tradíciu a aj v ďalších ročníkoch budeme môcť reprezentovať spoločnosť NAFTA na tomto náročnom, ale zároveň krásnom podujatí,“ zhodnotil Vladimír Lorenc, kapitán tímu NAFTArahumara RUNNERS a vedúci oddelenia technickej simulácie.

Gratulujeme k výkonu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník !

 


Viac
22.02.2022

Vďaka spoločnosti NAFTA je skladovanie zemného plynu stále „zelenšie“

NAFTA sa dlhodobo venuje témam a víziám, ako spraviť skladovanie zemného plynu čo najekologickejšie. Jednou z možností je výroba energie z obnoviteľných zdrojov a jej priama spotreba v rámci prevádzok spoločnosti. V lokalitách, kde nie je možná priama spotreba, NAFTA uvažuje o využití obnoviteľnej elektrickej energie na výrobu zeleného vodíka, ktorý sa následne môže využiť v čistej forme alebo primiešavať do plynu prepracovaného v rámci plynárenskej infraštruktúry.
Archív noviniek

O nás

profil spoločnosti NAFTA

NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Viac

NAFTA poskytuje rozvoj a technicko – servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh.

História spoločnosti