OTKD 2021

Naftári bežali od Tatier k Dunaju

17.08.2021
Tím spoločnosti NAFTA - NAFTArahumara RUNNERS bol už po siedmykrát súčasťou najväčšieho štafetového behu na Slovensku s názvom od Tatier k Dunaju. Naftársky tím prišiel podporiť priamo na trať aj generálny riaditeľ, Martin Bartošovič, ktorý vyjadril vďaku za aktívne reprezentovanie spoločnosti.

Bežecký tím štartoval v sobotu ráno o 10:00 z Jasnej v Nízkych Tatrách. Cieľom bolo bratislavské Tyršovo nábrežie. Zo začiatku bežcov sprevádzali vysoké teploty, ktoré robili beh ešte náročnejším. Adrenalínové nočné úseky s príjemným chládkom zas motivovali bežcov k ešte lepšiemu výkonu. Tradične nasledovali dlhé rovinky v kukuričných poliach, ktoré aj v tomto roku boli s riadnou dávkou slnečných lúčov. Úspešný cieľ tím NAFTArahumara RUNNERS zdolal po 345 km a za 31 hodín a 41 minút.

„Úžasný tímový duch, ktorý je každým ročníkom silnejší, vzájomná podpora, povzbudzovanie bežcov a hlavne dobrá nálada, nám pomohli zdolať týchto úctyhodných 345 km. Ďakujem bežcom za vynikajúce výkony a zodpovedný prístup k svojim porciám úsekov, ktoré zdolali na prvý pohľad s neobyčajnou ľahkosťou aj keď z vlastnej skúsenosti viem, že to bolo náročné. Osobitne ďakujem za skvelé výkony našim dievčatám, fantasticky zapadli do nášho pôvodne čisto chlapského tímu a dodali mu ešte lepšej nálady. Ďakujeme vedeniu za dlhoročnú podporu našej účasti na tomto štafetovom behu. Tešíme sa, že udržíme tradíciu a aj v ďalších ročníkoch budeme môcť reprezentovať spoločnosť NAFTA na tomto náročnom, ale zároveň krásnom podujatí,“ zhodnotil Vladimír Lorenc, kapitán tímu NAFTArahumara RUNNERS a vedúci oddelenia technickej simulácie.

Gratulujeme k výkonu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník !

 


Viac
15.07.2021

Projekt H2 Infrastructure vyjadruje ambíciu slovenského plynárenstva uspokojiť budúci dopyt po dostupnosti vodíka

Slovenské plynárenstvo pristupuje k príprave na prepravu a skladovanie vodíka s plnou vážnosťou. Jedným z výsledkov ich úsilia je výskumno-vývojový projekt H2 Infrastructure (H2I), ktorý uspel v národnom procese výzvy IPCEI (Important Projects of Common European Interest – Dôležité projekty spoločného európskeho záujmu) a ďalej sa pretavil do dvoch konkrétnych projektov v oblasti prepravy (Eustream) a skladovania a distribúcie (NAFTA s SPP-distribúcia).
24.06.2021

Napriek zložitému pandemickému roku NAFTA pokračovala v medzinárodnej expanzii

Medzinárodná energetická spoločnosť NAFTA a.s. dosiahla v roku 2020 zisk po zdanení vo výške 78,5 mil. eur. Uplynulý rok významne ovplyvnila pandémia, ktorá sa podpísala pod bezprecedentný pokles dopytu po rope aj zemnom plyne. Dôležitým míľnikom uplynulého roka bolo ďalšie rozšírenie aktivít spoločnosti NAFTA do Veľkej Británie a upevnenie jej pozície na Ukrajine.
Archív noviniek

O nás

profil spoločnosti NAFTA

NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Viac

NAFTA poskytuje rozvoj a technicko – servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh.

História spoločnosti