news 2

Rozhovor pre časopis Trend: Zemný plyn v zásobníkoch nepatrí iba domácim distribútorom

22.10.2021
NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov.

Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. NAFTA poskytuje rozvoj a technicko-servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Prečítajte si rozhovor s riaditeľom úseku obchodu a marketingu NAFTA a.s. Ladislav Barkoci hovorí o stave a využívaní zásob zemného plynu v Európe.

Zdroj: časopis Trend

 


Viac
24.09.2021

NAFTA, EP Infrastructure, EUSTREAM a RWE podpísali memorandum o rozvoji modrého vodíka na Slovensku

Spoločnosti NAFTA, EP Infrastructure (EPIF), EUSTREAM a RWE Supply & Trading chcú spoločne preskúmať možnosti rozvoja najmodernejších zariadení na výrobu modrého vodíka na východe Slovenska. Za týmto účelom podpísali memorandum o spoločnom postupe. RWE Supply & Trading by mohla odoberať a dovážať vyrobený vodík do Nemecka a na ďalšie kľúčové trhy RWE v západnej Európe.
23.09.2021

Výcvikový unikát spoločnosti NAFTA na Záhorí

NAFTA patrí medzi európsku špičku pri ťažbe a skladovaní uhľovodíkov, aj v oblasti zabezpečovania bezpečnej prevádzky sond a vrtov a riešenia krízových situácií. Výrazne tomu napomáha aj výcvikové stredisko v Lozorne, vybavené cvičnou sondou a ďalšími unikátnymi zariadeniami pre simuláciu krízových situácií. Výcvikový unikát na Záhorí využívajú záchranári z viacerých sektorov.
Archív noviniek

O nás

profil spoločnosti NAFTA

NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Viac

NAFTA poskytuje rozvoj a technicko – servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh.

História spoločnosti