foto_clanok_news_12.jpg

NAFTA v rámci iniciatívy Zelené regióny podporila dobrovoľnícku aktivitu ku Dňu Zeme

29.04.2021
V obci Plavecký Štvrtok sa uskutočnilo dobrovoľnícke podujatie ku Dňu Zeme, počas ktorej brigádnici čistili okolité lesy v obci. Brigáda sa uskutočnila aj vďaka podpore spoločnosti NAFTA.

Deň Zeme je medzinárodným sviatkom, kedy sa celosvetovo konajú podujatia upozorňujúce na zhoršujúci sa stav životného prostredia a podporujúce ekologické správanie. Už niekoľko rokov oslavujeme Deň Zeme dobrovoľníckou aktivitou, kedy pomáhame vyčistiť prírodu od nahromadeného odpadu. Opäť sme priložili ruku k dielu a pomohli zabezpečiť ochranné rukavice, vrecia na odpad, veľkoobjemové kontajnery a ďalšie potrebné náradie. 


Dobrovoľníckej aktivity sa zúčastnilo približne 90 dobrovoľníkov, ktorí naplnili odpadom 3 veľké kontajnery. Do brigády sa zapojili obyvatelia obce, miestni poľovníci, rybári a aj žiaci základnej školy v obci. Teší nás, že aj vďaka podpore NAFTA sa vyzbieralo približne 40 m³ odpadu, podarilo sa vyčistiť všetky plánované lokality a tohtoročnou užitočnou novinkou bolo aj vysádzanie stromčekov a drevín šikovnými žiakmi základnej školy Plavecký Štvrtok.


NAFTA v rámci iniciatívy Zelené regióny podporuje dobrovoľnícke podujatia, vďaka ktorým sa častokrát tieto všeobecne prospešné aktivity realizujú. Dobrovoľnícke podujatia prinášajú obciam možnosť zlepšiť podmienky pre občanov a obyvateľom obcí možnosť ukázať, že im ich domov nie je ľahostajný a zároveň sú skvelou príležitosťou na neformálne spoznávanie svojich susedov.


Viac
03.05.2021

NAFTA zvyšuje svoj podiel na Ukrajine

NAFTA a.s. uzavrela dohodu o kúpe akcií so spoločnosťou Cub Energy Inc., podľa ktorej sa má stať 100 percentným vlastníkom licencie na prieskum a ťažbu uhľovodíkov v oblasti Užhorodu.
Archív noviniek

O nás

profil spoločnosti NAFTA

NAFTA je medzinárodná spoločnosť s rozsiahlymi skúsenosťami v oblasti podzemného skladovania zemného plynu a zároveň slovenským lídrom v prieskume a ťažbe uhľovodíkov. Spoločnosť aktívne pôsobí v Európe, kde prevádzkuje podzemné zásobníky, realizuje prieskumné a ťažobné činnosti a zúčastňuje sa projektov na skladovanie energie z obnoviteľných zdrojov. Okrem Slovenska je aktívna aj v Českej republike, Nemecku, Veľkej Británii, Rakúsku a na Ukrajine.

Viac

NAFTA poskytuje rozvoj a technicko – servisné služby pre zásobníky s celkovou skladovacou kapacitou približne 64 TWh.

História spoločnosti